Magyar Canicross SE
» A Magyar Canicross SE története « II. RÉSZ| I. RÉSZ

» 2002 novemberében az IFSS által szervezett elsõ Dryland Világbajnokságon ifjúsági kategóriában Józsa Balázs második lett. Ez évben igazolt le egyesületünkbe Tóth Attila (és Vili a dalmata) az eddigi legeredményesebb bikejöring versenyzõ, valamint ekkor csatlakozott hozzánk Kozák Judit. (nõi bikejöring).

» 2003-ban az országos bajnokságon országos bajnok Babinyecz József lett felnõtt, Hárs Dénes veterán, és Tóth Attila felnõtt bikejöring kategóriában. Ebben az évben a lengyelországi Pomechiowek-ben megrendezett Eurocanicrosson, bikejöringben Tóth Attila 7., férfi veterán 1 -25 kg-os kategóriában dr. Svéda István lett.

Ebben az évben igazolt le egyesületünkbe Rostás Anikó és igazolt vissza hozzánk két kiemelked
õ fogatos versenyzõ Teszár Richárd és Hering Tamás.

» 2004 áprilisában, részben az MCSE vezet
õi évek óta kifejtett folyamatos propagandamunkájának is köszönhetõen Svájcban megalakult az Európai Canicross Szövetség (ECF-European Canicross Federation). Az ECF elnöksége tagja lett Babinyecz József. A szövetség megszüntette a súlykategóriák szerinti megkülönböztetéseket, és elfogadta a szövetség egységes versenyszabályzatát.

Ez évben lépett be az egyesületbe Arany Csaba, Bóta József, Böjtösné Tompay Eörsy, Szabóné Csendes Ildikó, Ivancsics Zsolt, Kiss Róbert, Komjáthy Ágnes, Szabó László. A 2004. évi országos bajnokságot Arany Csaba rendezte meg Debrecen mellett. Egyesületünkbõl országos bajnokok Babinyecz József, Csendes Ildikó (feln
õtt), Hárs Dénes, Komjáthy Ágnes (veterán), Tóth Attila és Kozák Judit (bikejöring) lettek.

2004-ben Magyarországon, Szilvásváradon került megrendezésre az elsõ hivatalos Canicross Európa Bajnokság. A verseny szép magyar sikereket hozott Komjáthy Ágnes (veterán2) Európa Bajnok lett, Tóth Attila (veterán1 bikejöring) ezüst érmet nyert. Bronzérmes lett Rostás Anikó, (felnott nõ) Hárs Dénes (veterán2 férfi) a felnõtt férfi (Babinyecz József, Józsa Balázs, Szabó László) és a felnõtt nõi váltó (Csendes Ildikó, Rostás Anikó, …).

» 2005-ben került sor Hering Tamás és Teszár Richárd szervezésében Mátraszentistvánon egy rangos nemzetközi szánhúzó verseny megrendezésére.

2005 évben igazolt le egyesületünkhöz a bikejöringes Baksay Gerg
õ, és a canicross sportágat választó Franyó Zsanett, Gajdos Tamás és Szász Mihály.

Az országos bajnokság többszöri nekifutással december elején lett megrendezve, feln
õtt bajnok Babinyecz József és Rostás Anikó lett a veterán férfi bajnok dr. Svéda István lett. Ettõl az évtõl kezdõdõen Hering Tamás mellett fogatos versenyzõként versenyez Böjtösné Tompay Eörsi és Tóth Attila.

A 2005 évi svájci rendezésû EB-n egyéni érmet nem sikerült nyernünk. Az MCSE tagjaiból álló váltócsapat Szász Misi, Józsa Balázs és Babinyecz József a harmadik helyet érte el a rendkívül szoros versenyben.

Az egyesület versenyz
õi eddig egy világbajnoki ezüst, két Európa bajnoki arany, egy ezüst, hét egyéni és csapat bronz érmet több 4-6 helyezést, tíznél több – canicross és szános országos bajnoki címet értek el. VISSZA az I. RÉSZHEZ